Warframe Sizin İçin Ne İfade Ediyor ?

Genel3 Comments

··Warframe Sizin İçin Ne İfade Ediyor ?

Digital Extremes’in oyunu olan Warframe çıktığından bu yana inanılmaz bir yol katetti. Yeni karakterler, yeni silahlar, yeni haritalar, yeni görevler ve daha fazlası hızlı bir şekilde eklendi ve eklenmeye devam ediyor. 

Warframe, Yine Digital Extremes’in oyunu olan Dark Sector’e kadar dayanıyor.

 

Warframe’in hikayesine gelecek olursak;

Şimdiki olaylardan çok daha önce, Güneş Sistemi Orokin olarak bilinen bir Irk tarafından yönetiliyordu. Bildiğimiz kadarıyla Orokin, insansı ırkların en dominantıydı. Uzun bir süre boyunca Orokin Güneş Sistemini yönetti ve bu süre zarfında zamanının çoğunu büyük karakollar inşa ederek ve Dünya’da buldukları yaratıkların genetikleriyle oynayarak geçirdi. Orokin, kendi ırkını Güneş sisteminin daha ilerisine taşıyıp Tau sistemine kadar genişletmesini sağlayacak sentetik bir ırk geliştirdi, gelecekte bilinecek adıyla Sentient’leri.

Bu noktadan sonra Orokin ile Sentient arasında antik bir savaş yaşandı. Sentient’lerin yüksek teknolojileri etkisizleştirme yetenekleri sayesinde kolayca Orokin’in kabusu oldular. Orokin de kendi savaşma stillerinin bu koloniye karşı işlevsiz olduğunu çabucak fark ettiler.

Artık Orokin umutsuzdu taa ki Zariman Ten-Zero isimli içinde bir çok çocuk barındıran bir geminin Void Enerjisini keşfedip kullanmaya başlamasına kadar. Transference programı üzerine iyice yoğunlaştılar ve silahlanmaya gitmek yere çocukları iyileştirmeye çalıştılar. Warframe’ler paralel bir teknolojiydi, daha sonra Tenno’ların bu Warframe’ler ile sinerjik olarak etkileşime geçebildiklerini, void enerjisi ile bu vücutları işlevselleştirip ölümcül bir silaha dönüştürebildiklerini keşfettiler. Excalibur ise bu sıralarda yapılan ilk Warframe idi.

Tenno’lar üzerindeki kontrolü ele almak için görevlendirilen Son Sentient tuzağı Natah idi. Güneş sistemi içine sızmıştı fakat Orokin güçlerinin Outer Terminus’u ele geçirip yok etmelerine engel olamamıştı. Orokin bu sıralarda zaferlerini kutluyordu fakat Tenno Orokin’e ihanet etmeyi seçti. Bu durum bir kırılma noktası yarattı ve çöküş olarak bilinen olay gerçekleşti.

Savaş bitti, Sentient’ler gitti ve Orokin yok edildi. Natah’ın son yapması gereken şey Tenno’yu yok etmekti. Fakat güneş sistemine girerken Sentient parçalarının bir yerlerinde yozlaşma gerçekleşti, görevi tamamlayamıyordu bunun yerine Tenno’ya karşı insanı duygular beslemeye başladı. Son görevine ihanet etti ve Tenno’yu kendi çocuğu gibi kabul etti. Artık o Lotus’du.

Grineer ve Corpus’a gelecek olursak;

Grineer, Orokin için çalışan görevli köleler kaosun avantajıyla tüm sisteme isyan yaydı. Orokin gemilerini ve silahlarını çaldı aynı zamanda kendilerini yaratan klonlama teknolojisini ele geçirdi. Bu süre zarfında, Orokin ikizi bu fırsattan yararlandı ve intikam oyunu sahneleyerek Grineer’lerin güvenini kazandı bu sayede de mutlak hükümdarları oldular.

Corpus’un tam başlangıç noktası bilinmiyor, corpuslar orokin uşaklarıydı ve koloni başkanlarına tapıyorlardı.
Grineer’in gücünü görünce onlar da sistemde bir yeri kavradılar, enkazları ve gezegenleri işgal ettiler ve teknolojiyi elde edip büyüdüler. Bu iki farklı güç eşit seviyede büyüdü ve kendi aralarında ticaret yapmaya başladı. Grineer’ler elde ettikleri hammaddeler karşılığında Corpus’lardan teknoloji satın aldılar.

Tenno’lar ise Lotus tarafından uyandırılmaya başlandı, geçmişe dair hiçbir şeyi hatırlamıyorlar. Birçok Tenno Cryo uykudan uyanıp Warframe’lerine bağlandılar ve Lotus tarafından nasıl kullanacakları hakkında bilgi ediniyorlar. Güneş sistemi üzerinde tek başlarına ya da gruplar halinde Lotus tarafından verilen ve Grineer ile Corpus’un arasındaki dengeyi korumayı sağlayan geniş çaplı görevleri yaparak ya da İnfested’leri püskürterek serbest bir şekilde dolaşıyorlar.

Warframe Sizin İçin Ne İfade Ediyor ?

Ben bu tarz dramatik bir o kadar da heyecanlı hikayeli oyunları seviyorum. Benim için ne ifade ediyor derseniz… birçok şeyi ifade ediyor. Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok! 😀 O anı yaşıyormuş gibi hissediyor kimi zaman duygulandığım bile oluyor.

Soruyu Warframe Partneri HyperCaptai’ye sorduk

Warframe aslında hayatımda belli noktalar da sağladıklarıyla çok öğretici oluyor. Gerek abilerimiz gerekse kardeşlerimizle eğlenmek için ortam yaratması ve çeşit çeşit insan görmem bana çok güzel deneyimler katıyor. Bunlardan ayrı olmakla beraber co-op bir oyun olmasının etkisiyle try hard tarzdan uzaklaşıp stressiz bir oyun tarzıyla vakit geçirtip rahatlatıyor ve çoğu oyunda para vermeden belli düzeylere çıkamama gibi bir durumu olmaması beni Warframe’e ilk çeken özelliklerinden biridir. Son zamanlarda çıkan çoğu karakter gelişimine dayalı oyunda belli özelliklere ücret ödemek gerekirken Warframe’de oynayarak bu özellikleri açabilecek oyun içi parayı elde edebiliyoruz. Kısacası şuan bu yazıyı okuyan sen eğer güzel bir oyun arıyorsan Warframe’i sakın göz ardı etme! Bunların hepsini düşünecek olursak Warframe benim için vazgeçilmez bir oyun!

Cevaplarından dolayı arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım yazıyı beğenirsiniz. Bu soru sizin için de geçerli.

Warframe Sizin İçin Ne İfade Ediyor ?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Hikayenin Kaynağı: https://docs.google.com/document/d/1tu2BNVkWzn2tixItHW7uSm_tHa2lK9k6-OKes043EMU/edit

About the author:

3 thoughts to “Warframe Sizin İçin Ne İfade Ediyor ?”

  1. Çiyu çiyu çiyu bam bam hey kiddo hey kiddo ALLAH BELANI VERSİN İNTERNET GİTTİ benim için bunu ifade ediyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top